Tragedia w miejscowości Wola Górzańska w powiecie Leskim. Nie żyje dwóch mężczyzn, przyniesiony z lasu niewybuch ogrzewali w ognisku.
Wczoraj (21.10) około godz. 18:00 mieszkańcy Woli Górzańskiej powiadomili o wybuchu, który miał miejsce w pobliżu jednego z domów. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyźni najprawdopodobniej znaleźli niewybuch z czasów wojny w lesie i postanowili samodzielnie go rozbroić. W odległości około 30 metrów od domu 44-letniego mieszkańca Woli Górzańskiej rozpalili ognisko, w którym prawdopodobnie chcieli ogrzać niewybuch. Doszło do eksplozji.

wybuch w Woli Górzańskiej

W wyniku wybuchu na miejscu zginął 44-latek, drugi z mężczyzn 42-latek z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł po kilku godzinach pomimo wysiłków lekarzy.

Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia zajmowane przez mężczyzn. Znaleźli tam przedmioty pochodzące z czasów wojny, m.in. wyposażenie żołnierskie, takie jak nieśmiertelniki, menażki, hełmy i bagnety, ale i elementy broni, łuski i amunicję. Ponieważ niektóre przedmioty wciąż mogły stanowić zagrożenie, o znalezisku powiadomiono saperów z jednostki wojskowej, którzy je zabezpieczą.

Czytaj również