Kradli i sprzedawali części samochodowe na złomie. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z przemyskich punktów skupu złomu, dwóch mężczyzn usiłuje sprzedać najprawdopodobniej kradzione części samochodowe. Na miejsce został wysłany patrol policji.

Ustalono, że zawiadamiający wykonując prace w warsztacie, podczas naprawy zauważył brak wielu części samochodowych, które leżały przed budynkiem. Przemyślanin podejrzewając, że części mogą znajdować się już w rękach złodziei, poinformował wszystkich właścicieli skupu złomu na terenie Przemyśla, aby byli czujni.

Intuicja go nie zawiodła, kolejnego dnia otrzymał telefon od jednego z właścicieli takiego punktu, że części, które przyniosło dwóch mężczyzn mogą należeć do niego. Właściciel punktu złomu ujął jednego ze sprawców, niestety drugi zdołał uciec. Chwilę później został zatrzymany przez patrol policji na terenie Przemyśla. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów trzem mężczyznom w wieku od 52 do 54 lat, którzy działali wspólnie przy tej kradzieży.

Czytaj również