19-latka kierowała samochodem pod wpływem alkoholu, poniesie za to konsekwencje.
Do zdarzenia doszło ubiegłego wieczoru (23.10). Policjanci zostali zawiadomieni o zdarzeniu, które miało miejsce na terenie jednego z zakładów. Kobieta kierująca renault megane, jadąc ulicą Matuszczaka, nabrała dużej prędkości i nie zwalniając wjechała na posesję jednego z zakładów, uprzednio taranując szlaban.

Kierującą zatrzymali pracownicy ochrony. W samochodzie, poza kierującą, były jej koleżanki, w tym właścicielka pojazdu. Przybyli na miejsce policjanci zbadali na obecność alkoholu kierującą i pasażerki. Kobiety były pijane. Kierująca 19-latnia mieszkanka Tarnobrzega miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Właścicielka pojazdu, również 19-latka mieszkająca w Tarnobrzegu, miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trzecia kobieta podróżująca samochodem miała 0,7 promila. Kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kobiety trafiły do izby wytrzeźwień. Kierującej za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Właścicielka pojazdu odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami.

Czytaj również