Służbę na drogach będzie pełnić więcej policjantów niż zwykle.
Pamiętajmy również, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem! Policjantów wspomagać będą radary i wideorejestrator. Patrole policyjne, często nieumundurowane będą pełnić służbę w okolicach nekropolii i strzec nas przed kieszonkowcami.


Na terenie powiatu stalowowolskiego wystąpią następujące zmiany w organizacji ruchu:

1. STALOWA WOLA:

1) cmentarz komunalny przy ulicy Ofiar Katynia. Na ulicy Ofiar Katynia po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania". Na ulicy Bojanowskiej dopuszczone zostanie parkowanie na obu jezdniach ( droga dwujezdniowa ) w następujący sposób: w kierunku na Bojanów - parkowanie pod skosem na lewym pasie ruchu; od strony Bojanowa - parkowanie pod skosem na prawym pasie ruchu.

2) cmentarz przy ulicy Rozwadowskiej i Klasztornej. Na ulicy Klasztornej po obu stronach zostaną umieszczone znaki "zakaz zatrzymywania"

2. GMINA ZALESZANY:

1) miejscowość Turbia (droga krajowa nr 77 ). Po jednej stronie drogi zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

2) miejscowość Zaleszany (droga krajowa nr 77). Po jednej stronie drogi zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania".

3. GMINA RADOMYŚL NAD SANEM:

1) miejscowość Antoniów (droga wojewódzka nr 854). Po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

2) miejscowość Wola Rzeczycka (droga wojewódzka nr 856). Po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

3) miejscowość Radomyśl nad Sanem ( droga powiatowa nr P1006R ). Po obu stronach jezdni zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

Na terenie gminy Bojanów, Pysznica i Zaklików nie są planowane żadne zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach.

Stalowowolscy policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania i wykonywania poleceń policjantów kierujących ruchem na drodze. W przypadku, gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu, gdzie jest to zabronione i będzie utrudniał ruch zostanie odholowany na parking strzeżony.

Czytaj również