W niedzielę 29 października w Krośnie blisko 380 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę na sztandar.
W najbliższy weekend w sześciu miejscowościach na terenie wschodnich województw odbędą się przysięgi wojskowe kończące przedostatni cykl szkoleń podstawowych i wyrównawczych zaplanowanych na ten rok w Wojskach Obrony Terytorialnej. W szkoleniach tych uczestniczyło ponad 1100 ochotników.

Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” zostaną zaprzysiężeni w czterech miastach. Dwie uroczystości odbędą się w sobotę 28 października: w Siedlcach o godz. 9.00 na Stadionie Miejskim (ul. Jana Pawła II 6) i w Grajewie o godz. 14.00 na Placu przy Urzędzie Miejskim (ul. Strażacka 6A). W niedzielę 29 października przysięgi odbędą się w Augustowie o godz. 9:00 na Rynku Zygmunta Augusta oraz w Supraślu o godz. 14:00 na Bulwarach nad rzeką Supraśl.

Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora” złożą przysięgę w Zamościu, uroczystość odbędzie się w niedzielę, 29 października, o godz. 11.00 na Rynku Wielkim.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego, zostaną zaprzysiężeni na Rynku Miejskim w Krośnie, w niedzielę 29 października o godz. 11.00. Wcześniej o 9.00 wszyscy wezmą udział we mszy świętej, która odbędzie się w Kościele Parafialnym, Bazylice Kolegiackiej Św. Trójcy w Krośnie. Całej uroczystości będzie towarzyszyła Orkiestra Garnizonowa z Rzeszowa.

Ogółem w trzech brygadach obrony terytorialnej przysięgę złoży ponad 800 żołnierzy, towarzyszyć im będzie ponad 300 rezerwistów.

Czytaj również