Wczoraj podczas prac ziemnych na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6, wykopano niewybuchy z okresu II wojny światowej. Odwołano zajęcia w pobliskich szkołach i ewakuowano mieszkańców.
Wczoraj około godziny 17, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów.

Zgłaszającym był przedstawiciel firmy budowlanej, która prowadziła prace ziemne. Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce najbliższy patrol oraz policyjnego pirotechnika. Jak wykazało rozpoznanie minersko-pirotechniczne, wykopano 6 granatów moździerzowych, o znalezisku poinformowano saperów z Rzeszowa, dyrekcję szkoły oraz szefa OC w Jarosławiu.

niewybuchy w Jarosławiu

Do czasu przyjazdu saperów miejsce znalezienia niewybuchów zabezpieczali policjanci z KPP w Jarosławiu.

Dziś w godzinach porannych rozpoczęła się akcja saperów z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Działania zabezpieczali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarosławiu, w odwodzie pozostawały służby ratownicze z terenu powiatu. Saperzy zabezpieczyli 95 granatów moździerzowych,7 pocisków artyleryjskich oraz ponad 30 łusek po pociskach.

Jarosław niewybuchy

Akcja saperów była bardzo niebezpieczna i zarządzono ewakuację uczniów z pobliskiej szkoły plastycznej oraz mieszkańców kamienic sąsiadujących z boiskiem, łącznie ewakuowano 233 osoby.

Działania zostały zakończone około godziny 12:30 i mieszkańcy mogli wrócić do domów. Niewybuchy zostaną zneutralizowane na poligonie.

Czytaj również