Mężczyzna usłyszał zarzut pobicia 47-letniego mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.
We wtorek tuż po godz. 7.30 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy odebrał informację od dyspozytora pogotowia ratunkowego o zgonie 47-letniego mieszkańca Turbi w gminie Zaleszany. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia udali się policjanci wspólnie z prokuratorem.

W toku podjętych czynności śledczy ustalili, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się inne osoby. Z ustaleń wynikało, że 47-latek wspólnie z czterema mężczyznami w wieku od 23 do 44 lat, pił alkohol i wtedy został pobity.

Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników alkoholowej libacji. Trzech z zatrzymanych mężczyzn było pijanych i miało po ponad 3 promile alkoholu w organizmach. Czwarty z nich, 23-latek był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia wykonane zostały oględziny, sporządzono dokumentację fotograficzną, dokonano przeszukań. Równolegle policjanci przesłuchiwali świadków oraz zbierali informacje. Decyzją prokuratora ciało 47-letniego mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 23-latek. Dzisiaj decyzją stalowowolskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również