Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli zatrzymali nożownika z Gdańska.
W czwartek 2 listopada tuż po godzinie 21, do kontroli granicznej na Przejściu Granicznym w Medyce (pow. przemyski), w kierunku wyjazdowym z Polski podjechał bus. Wydawać by się mogło, że będzie to rutynowa kontrola, i tak też zapewne myśleli funkcjonariusze, którzy przystąpili do czynności. Nic nie zapowiadało odkrycia jakiego dokonają za chwilę.

Podczas prowadzonych czynności tj. kontroli i sprawdzania w bazach danych osób zgłoszonych do do przekroczenia granicy odkryli, że dane jednej z osób figurują jako podejrzewanej o zabójstwo.
Wobec 38-letniego obywatela Ukrainy zastosowano szczególne procedury dotyczące osób potencjalnie niebezpiecznych, użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek.

Mężczyzna poszukiwany jest od 1 listopada przez policję z Gdańska. Podejrzewany jest o zabójstwo 49-letniego mężczyzny, również obywatela Ukrainy. Zapewne chciał uniknąć sprawiedliwości uciekając na Ukrainę. Na Przejście Graniczne w Medyce zadysponowano funkcjonariuszy policji,którzy przejęli podejrzanego.

Czytaj również