Wypadek na drodze krajowej nr 94 z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego marki Audi. Kierowca Audi był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile.
Do wypadku doszło dziś tj. 29 listopada około godziny 16 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Piaski (gm. Radymno, pow. jarosławski). Na miejsce niezwłocznie zadysponowano odpowiednie siły i środki.
Pierwszy na miejsce dojechał zastęp z OSP KSRG Duńkowice, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora.
Jak się okazało kierowca Audi, najechał na tył zestawu złożonego z ciągnika rolniczego i wozu. Następnie pojazd zjechał do rowu gdzie uderzył w betonowy mostek.Badanie alkomatem wykazało, że kierujący Audi mieszkaniec powiatu jarosławskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie doznał on poważniejszych obrażeń.
Kierujący ciągnikiem mieszkaniec gminy Stubno był trzeźwy.
Dzięki natychmiastowej reakcji zdołał opanować maszynę po uderzeniu, nie odniósł obrażeń.Na miejscu pracowały służby ratownicze i policja. Ruch na tym odcinku w kierunku Radymna przez ponad 2 godziny odbywał się wahadłowo.Siły i środki:
439[R]06 - GBA MAN TGM 13.290 - OSP KSRG Duńkowice,
439[R]03 - GCBA Mercedes-Benz Atego - OSP KSRG Radymno,
431[R]22 - GBARt MAN TGM 13.290 - JRG PSP Jarosław,
Zespół Ratownictwa Medycznego - S - Stacja Pogotowia Ratunkowego Radymno,
Policja - Kia Cee'd - KP Radymno,
Policja - Kia Cee'd - WRD KPP Jarosław.

Czytaj również