Prawie milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ponad 700 tys. zł przejęli funkcjonariusze CBŚP, SG i KAS. Do sprawy zatrzymano 3 osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej w Płocku przedstawiono zarzuty.
Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz Mazowieckiego i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS) ustalili miejsce magazynowania papierosów bez polskich znaków akcyzy, które następnie miały być przemycone do krajów Unii Europejskiej.

Papierosy w proszku do prania

Funkcjonariusze przygotowali działania, w efekcie których zlikwidowali magazyn znajdujący się na terenie przemysłowym w Płocku. W hali znajdowały się palety z kartonowymi opakowaniami proszku do prania. Po otwarciu pudełek, zamiast proszku funkcjonariusze odkryli paczki papierosów. Wówczas to, zatrzymano także trzech mężczyzn, którzy zajmowali się pakowaniem papierosów do pudełek.

W efekcie działań przejęto prawie milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa towaru to ponad 700 tys. zł.

Papierosy w proszku do prania

Sprawę nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku, gdzie doprowadzono zatrzymanych. Łączna wartość uszczupleń Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynosi blisko 1,2 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.