Prezentacje sprzętu i wyposażenia, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy akcji ratowniczej na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, konkursy – to tylko część atrakcji, z których można było skorzystać 15 lipca w Polańczyku w ramach kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo.
Impreza informacyjno-edukacyjna, której celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania, uprawiania sportów wodnych oraz bezpieczeństwa w górach odbyła się sobotę nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku.

Strażacy zaprezentowali między innymi specjalistyczny sprzęt, który używany jest przez strażackich płetwonurków podczas akcji ratowniczo - poszukiwawczych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się konkursy zorganizowane przez strażaków.

W pikniku udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z wicewojewodą Piotrem Pilchem, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Daniel Dryniak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Lesku bryg. Jacek Dydek oraz dowódcy i kierownicy służb zaangażowanych w kampanię.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo". Akcja została zainaugurowana w czerwcu br.

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.