Wiele atrakcji czekało na uczniów klas ósmych, którzy podczas dnia otwartego odwiedzili Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie, czyli najlepszą szkołę samochodową w Polsce.
Pokazy uczniów w pracowniach i laboratoriach zawodowych, prezentacja eksponatów muzeum motoryzacji, świat nowoczesnych technologii i zawodów oczami googli VR, symulatory jazdy samochodem w grach komputerowych, symulator startu motocykla żużlowego, symulatory lotu szybowcem, symulator refleksu. Między innymi takie atrakcje czekały na uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz powiatów sąsiednich, którzy dzisiaj (11 kwietnia) skorzystali z zaproszenia Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie i wzięli udział w dniu otwartym w popularnym "Mechaniku".

Dzień otwarty w Mechaniku 2024

Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie podkreślił, że "Mechanik" proponuje takie zawody, które nie są zawodami, gdzie absolwent jest bezrobotny, szuka pracy, czy ma kłopoty z uzyskaniem tej pracy.

- Wszystkie kierunki, w których kształcimy w zawodach dla branży szeroko rozumianej mechanicznej czy lotniczej, motoryzacyjnej, robotyki, mechatroniki to są właśnie zawody, które nasza gospodarka, jak i gospodarka europejska potrzebuje kandydatów do pracy. Takie są potrzeby firm innowacyjnej gospodarki i firm nowoczesnych technologii, gdzie dla tych firm właśnie my kształcimy kadry na poziomie technikum i branżowej szkoły pierwszego stopnia - powiedział Bogdan Adamski.

Dzień otwarty w Mechaniku 2024

W ofercie "Mechanika" na nowy rok szkolny znalazły się zawody, w których szkoła kształci obecnie: technik mechanik lotniczy, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik i technik robotyk.

Z kolei w szkole branżowej I stopnia można się kształcić na kierunku mechatronika oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Dyrektor Bogdan Adamski zwrócił też uwagę na sukcesy uczniów "Mechanika" w konkursach branżowych, które potwierdzają wysoką jakość kształcenia i skuteczność przygotowania do wymagań rynku pracy. Szczególnie cenny jest ostatni sukces uczniów w konkursie motoryzacyjnym.

Ważnym elementem Dnia Otwartego było również podkreślenie międzynarodowego wymiaru edukacji, w tym możliwości uczestnictwa w stażach i praktykach w krajach Unii Europejskiej. Doświadczenia zdobyte za granicą są cenne zarówno dla uczniów, jak i dla całej szkoły, przenosząc wiedzę i umiejętności, które pomagają w kształtowaniu nowoczesnego, otwartego na świat podejścia do nauki i pracy.

Podczas Dnia Otwartego dyrektor podkreślił, że wybór "Mechanika" to wybór bezpiecznej i przemyślanej przyszłości, w której pasje i zainteresowania mogą przekształcić się w satysfakcjonującą karierę zawodową.

Dzień otwarty w Mechaniku 2024

W ramach dnia otwartego odbył się również bieg sztafetowy Erasmus Run, w którym wzięło udział 32 zawodników podzielonych na 8 czteroosobowych drużyn.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.