W majową niedzielę (5.05) odbyły się zawody biegowe organizowane przez Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB. Trasa zawodów pod nazwą ZJEDLICZENI V Run & Walk Fest odbywała się na dystansie 8 km i częściowo miała charakter terenowy (około 3km) z wymagającym podbiegiem. Pogoda dopisała, co miało przełożenie na osiągane wyniki przez sportowców.

W kategorii Open Kobiet:
1. Anna Święch z czasem 42:48
2. Aneta Lalik - Wojdyła z czasem 49:26
3. Joanna Pająk - Cieśla z czasem 52:17

W kategorii Open Mężczyzn:
1. Szymon Szmist z czasem 32:04
2. Piotr Ryba z czasem 34:49
3. Waldemar Uliasz z czasem 38:17

Wyniki w Nordic Walking w kategorii Open:
1. Radosław Niepokój z czasem 43:28
2. Ewa Patla z czasem 58:39
3. Robert Lis z czasem 59:14

zawody w Jaszczwi

Dla podtrzymania tradycji jak i również uczczenia Dnia Flagi prezes JSST Wojtek MTB - Wojciech Uram przebiegł cały dystans biegu z flagą Polski. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim zawodnikom biorącym udział z zmaganiach biegowych, a w szczególności zawodnikom, którzy stanęli na podium. Podziękowania należą się Strażakom z OSP Jaszczew, którzy pomogli zabezpieczyć całą trasę biegu, a także przygotowali małą niespodziankę dla najmłodszych w postaci prezentacji samochodu pożarniczego i działania hydronetki.

bieg w Jaszczwi

Tego dnia odbyły się także mini biegi z chorągiewką dla najmłodszych, które prowadziły po alejkach Dworu Stojowskich w Jaszczwi. Dzieci po wspólnej rozgrzewce przebiegły trasę dwukrotnie. Najmłodszym sportowcom w zmaganiach pomagali rodzice. Każde dziecko na mecie otrzymało pamiątkowy medal, dyplom oraz soczek. Na koniec odbył się mały konkurs z wiedzy o fladze, biegu i hymnie, gdzie za prawidłowe odpowiedzi były nagrody niespodzianki.

Organizatorem całego wydarzenia było Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB. A współorganizatorem Urząd Gminy Jedlicze oraz GOK w Jedliczu.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.