W Zespole Szkół im. AK w Jedliczu odbył się dzień otwarty uczniów szkół podstawowych i mieszkańców gminy Jedlicze.
26 kwietnia 2024 r. społeczność Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu zaprosiła, uczniów szkół podstawowych i mieszkańców gminy Jedlicze na piknik, podczas którego mogli się oni zapoznać z ofertą edukacyjną szkoły, zobaczyć nowoczesną bazę do kształcenia zawodowego, porozmawiać z uczniami, nauczycielami oraz absolwentami szkoły.

- Co roku organizujemy podobne imprezy. Chcemy przedstawić naszą ofertę, pochwalić się wyposażeniem i kierunkami kształcenia - mówi dyrektor Mariusz Kielar. Oferujemy szereg kierunków, które są w tej chwili kierunkami deficytowymi na rynku pracy. Absolwent kończący naszą szkołę nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Naszym mocnym atutem jest to, że uczniowie w ramach projektu ERASMUS PLUS realizują staże zawodowe w Irlandii, co skutkuje lepszym przygotowaniem się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i do przyszłej pracy - dodaje dyrektor.

Na zwiedzających czekały również liczne atrakcje: spacer w alkogoglach, symulator dachowania (Word Krosno), wirtualny pokaz zawodów (WUP Rzeszów), spotkanie z Grzegorzem Krzemieniem - kierowcą rajdowym Automobilklubu Krosno, spotkanie z Kacprem Szopą - zawodnikiem Klubu Żużlowego Wilki Krosno, prezentacja działań w ramach realizacji projektu Erasmus Plus, stoiska partnerskich firm Erko Czeluśnica i Eba Krosno, stoisko i symulatory PANS Krosno.

Podczas imprezy, na wirtualnej strzelnicy szkolnej odbył się również finał Turnieju Strzeleckiego, podczas którego zmierzyli się najlepsi strzelcy ze szkół podstawowych. Zorganizowano również bieg przedmiotowca i konkurs rachunkowy.

Całe wydarzenie współorganizowane było przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, które w ramach edukacji zdrowotnej "Życie mam tylko jedno", przekazało również środki finansowe na zakup nagród dla uczestników konkursów organizowanych w trakcie trwania imprezy.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.