Za jazdę po alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów odpowie 19-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna, kierując skuterem miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Poza tym przewoził pijanego pasażera bez kasku ochronnego.
We wtorek, przed godz. 21, dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał od świadka o dwóch mężczyznach, którzy przyjechali na stację paliw pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali siedzącego na skuterze 19-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Od mężczyzny czuć było alkohol, a przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila w jego organizmie. Dodatkowo, podczas legitymowania okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W trakcie wykonywania czynności ustalono, że 19-latek na stację paliw przyjechał wraz z 39-latkiem, który również był nietrzeźwy. Pasażer miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 19-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i na sądowym zakazie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za przewożenie nietrzeźwego pasażera.

Za swoje czyny odpowie również 39-letni pasażer, który podróżował bez kasku ochronnego, zapalił papierosa na terenie stacji paliw i zakłócał porządek publiczny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.