W kampusie WSIiZ w Kielnarowej będzie można zobaczyć wystawę plakatów wybitnego artysty prof. Tadeusza Grabowskiego.
Zmarły w 2020 roku Tadeusz Grabowski był wybitnym plakacistą, wykładowcą katowickiej filii ASP w Krakowie (obecnie ASP w Katowicach) oraz Instytutu Sztuki w Cieszynie (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Tadeusz Grabowski, z urodzenia lwowianin, przez całe dorosłe życie związany był z Katowicami. Był współtwórcą, a potem wieloletnim szefem Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, współorganizował również Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wychował kilka pokoleń grafików-projektantów, uznawany jest za czołowego przedstawiciela tzw. śląskiej szkoły plakatu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 maja br. o godz. 12:00 w budynku Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Prace będzie można oglądać do 12 czerwca br.

Jak podkreśla dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, plakaty Tadeusza Grabowskiego cechują się ponadczasowym pięknem i wyrafinowaniem. - Jego styl łączył w sobie przemyślane formy graficzne budujące inteligentny przekaz komunikacji wizualnej. Piękne i wyraziste kolory wsparte świetnie dopasowaną typografią i formą sprawiają, że nie da się przejść wokół jego sztuki obojętnie. Wystawa ta to ważne wydarzenie nie tylko dla WSIiZ, jak również dla całego województwa - podkreśla kuratorka wystawy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.