Moderówka. Policyjne badanie 45-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
Wczoraj około godz.16, policjanci krośnieńskiej drogówki patrolowali odcinek drogi krajowej nr 28 w miejscowości Moderówka.

- Uwagę funkcjonariuszy zwrócił dostawczy renault, który miał bardzo niskie ciśnienie opony jednego z kół. Kierujący pojazdem, wjechał na parking przy stacji benzynowej i nie zwracając uwagi na powstałą usterkę, poszedł na zakupy. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Policyjne badanie 45-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto, podczas sprawdzenia w systemie informatycznym wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - informuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za niestosowanie się do wyroku sądu, za które ustawodawca przewidział karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w związku z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, sąd może orzec przepadek dostawczaka, który w konsekwencji przeprowadzonej interwencji został odholowany.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.