Mamy z powiatu krośnieńskiego oraz zaproszeni goście świętowali w Rymanowie tradycyjny Dzień Matki. Inicjatorem tego wydarzenia jest starosta krośnieński Jan Pelczar.
Po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Krośnie zorganizowało dzisiaj (24 maja) Powiatowy Dzień Matki. W tym roku, podobnie jak w roku 2023, uroczystość odbyła się w sali kina Sokół, a jej współorganizatorami byli burmistrz gminy Rymanów Grzegorz Wołczański i Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie.

Organizatorzy uhonorowali wszystkie przybyłe mamy i w symboliczny sposób podziękowali za trud macierzyństwa, troskę i bezinteresowną miłość. Panie z gmin: Chorkówka, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Rymanów i Wojaszówka otrzymały upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów wydarzenia.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie 2024

Na scenie zaprezentowały się wokalistki Marcelina Albrycht i Natalia Zając oraz uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie

Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal - wokalista, muzyk, kompozytor urodzony w Jaśle. Wystąpił on ze specjalnym koncertem dla mam, porywając publiczność do wspólnej zabawy.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie 2024

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie zakończył się przemówieniami kluczowych organizatorów wydarzenia. Starosta Krośnieński Jan Pelczar oraz Burmistrz Rymanowa Grzegorz Wołczański podzielili się swoimi refleksjami na temat roli matek i ich niezastąpionego wkładu w życie rodzinne.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie 2024

Starosta Krośnieński, Jan Pelczar, w swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na wyjątkową rolę matek w życiu rodzinnym, podkreślając ich wyrozumiałość i zdolność do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

- Jesteście wspaniałe, słodsze od największej, najwspanialszej słodyczy. Potraficie zastąpić nam wszystko. Bez was życie by nie istniało - mówił Jan Pelczar. Zwrócił się również do mężczyzn, apelując o większą pomoc w codziennych obowiązkach: - Żeby wasi mężowie jutro odkurzali, posprzątali w domu, pozmywali naczynia. Najważniejsze, żeby w niedzielę do łóżka przynieśli Wam śniadanie.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie 2024

Burmistrz Rymanowa, Grzegorz Wołczański, z kolei podkreślił niezwykłą więź, która łączy matki z ich dziećmi.

- Pierwsze słowo, które dziecko wypowiada do swojej mamy. Pierwsze słowo, które wy słyszycie, takie proste słowo - cztery literki 'Mama'. Ile ono w sobie niesie ciepła, miłości i tego uczucia - powiedział Grzegorz Wołczański. Wyraził także wdzięczność za organizację uroczystości oraz życzył wszystkim matkom zdrowia i radości każdego dnia. - Wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, dużo uśmiechu.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie 2024

Honorowy patronat nad dzisiejszą uroczystością, którą prowadziła Ewa Bukowiecka ze Starostwa Powiatowego w Krośnie, sprawowali poseł Piotr Babinetz i przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.