W czasie długiego weekendu na rzeszowskich drogach doszło do pięciu wypadków. Rannych w nich zostało sześć osób.
Od środy do niedzieli, rzeszowscy policjanci prowadzili akcję pod nazwą "Boże Ciało 2024". Priorytetem ich działań było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Rzeszowa i powiatu oraz uczestnikom uroczystości religijnych. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwały partole oznakowane oraz policjanci na motocyklach. Nie zabrakło też radiowozów nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy ignorowali przepisy ruchu drogowego - przekraczali dopuszczalne prędkości, wyprzedzali w miejscach niedozwolonych i nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Funkcjonariusze nie mieli pobłażania dla kierowców, którzy zdecydowali się kierować, pomimo wypitego alkoholu lub takich, którzy kierowali bez wymaganych uprawnień .

Wstępny bilansy minionych 5 dni długiego weekendu to 5 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Do dwóch z nich doszło w środę, po jednym w piątek, sobotę i niedzielę. Policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierujacego oraz jednego, który prowadził pojazd, pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień.

Wypadek w Siedliskach. Kierowca fiata wjechał do rowu

Czterech innych straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.