W środę, 5 czerwca, w Ogródku Jordanowskim w Krośnie odbył się Piknik Edukacyjny pod hasłem "Bezpieczne wakacje - w domu i na wyjeździe!". Wydarzenie to skierowane było do uczniów klas I, II i III krośnieńskich szkół podstawowych. Pierwotnie piknik miał trwać dwa dni, 4 i 5 czerwca, jednak ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe został ograniczony do jednego dnia.
Celem pikniku było przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznego spędzania zbliżających się wakacji, zarówno w górach, mieście, lesie, jak i nad wodą. W ramach wydarzenia przygotowano szereg atrakcji i edukacyjnych aktywności, w tym pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji, ścieżki edukacyjne w specjalnie przygotowanych namiotach, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, naukę udzielania pierwszej pomocy oraz miasteczko ruchu drogowego.

Piknik Edukacyjny w Krośnie

Piknik został zainaugurowany przez prezydenta Krosna, Piotra Przytockiego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych i instytucji, w tym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, 35 Batalionu Lekkiej Piechoty Sanok, Straży Miejskiej w Krośnie, Grupy Bieszczadzkiej GOPR, WORD Krosno, RDLP w Krośnie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Krośnie oraz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Piknik Edukacyjny w Krośnie

Każda z instytucji przygotowała ciekawe stanowiska edukacyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda praca strażaka i policjanta, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy oraz poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Piknik Edukacyjny w Krośnie

Piknik Edukacyjny w Krośnie okazał się ważnym wydarzeniem, które nie tylko dostarczyło dzieciom wiedzy na temat bezpieczeństwa, ale również pozwoliło im aktywnie i ciekawie spędzić czas. Wydarzenie to z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, co jest niezwykle istotne w kontekście zbliżającego się okresu letniego.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.