Daniel Obajtek i Elżbieta Łukacijewska mogą być pewni o mandat w Parlamencie Europejskim - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.
Po godzinie 21 poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki do Parlamentu Europejskiego. Ze zwycięstwa może się cieszyć Koalicja Obywatelska, która zdobyła 38,2 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość - 33,9 proc. Na podium z trzecim wynikiem znalazła się Konfederacja - 11,9 proc. Z kolei Trzecia Droga uzyskała wynik na poziomie 8,2 proc. Stawkę natomiast zamyka Lewica - 6,6 proc.

Z tych wyników na razie wynika, że Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów, PiS - 19, Konfederacja - sześć, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - cztery, a Lewica - trzy.

Kto zdobędzie mandat na Podkarpaciu?W okręgu podkarpackim (nr 9) mandaty do europarlamentu zdobyli Daniel Obajtek - "jedynka" na liście PiS-u, oraz Elżbieta Łukacijewska z Koalicji Obywatelskiej.

Na Podkarpaciu o euromandaty walczyło 69 kandydatów, których nazwiska znalazły się na siedmiu listach wyborczych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.