Zawodnicy Krośnieńskiego KKK wzięli udział w 51. Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Kyokushin Karate w Wieliczce.
W sobotę (1 czerwca) w Wieliczce, odbyły się 51. Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Kyokushin Karate. Wystartowało 214 zawodników z 63 klubów.

Mistrzostwa zorganizował Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak - Wiceprezes Polskiego Związku Karate, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.
Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników oraz shihan Roman Woźniak jako sędzia i sensei Ireneusz Kasza jako sekundant. Zawodnicy spisali się rewelacyjnie, zdobywając trzy medale.

zawodnicy Krośnieńskiego KKK

Sensei Gabriel Bożek został Wicemistrzem Polski Seniorów w kategorii kumite do 90 kg. Sensei dostarczył bardzo dużo emocji w walkach z zawodnikiem z Warszawy, po 3 minutowym pojedynku i trzech dwuminutowych dogrywkach, nieznacznie przegrywając. Po drugiej dogrywce mógł wygrać przez mniejszą wagę, zabrakło … 30 dkg.
Również Emilia Frankiewicz, w kumite juniorek do 55 kg, została Wicemistrzynią Polski. Alan Bożek w kumite juniorów +75 kg zdobył brązowy medal, przegrywając z późniejszym Mistrzem Polski.
Izabela Mielech zajęła 4. miejsce w kata juniorek na 28 startujących zawodniczek. Do brązowego medalu zabrakło 0,1 pkt. Karina Korona zajęła 6. miejsce w kata juniorek. Karol Pikuła po wygraniu pierwszej walki, uległ w następnej już o podium.

Udanie zadebiutował w seniorach Aleks Łączak minimalnie przegrywając z późniejszym Wicemistrzem Polski. W kata i kumite juniorek startowały również: Alicja Szyszlak i Zuzanna Guzik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.