Gmina Jedlicze inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej. Podpisano umowę na modernizację 26 dróg gminnych i wewnętrznych
Podpisana została umowa na modernizację dwudziestu sześciu dróg, znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze. W dniu 20 czerwca br. Burmistrz Gminy Jedlicze Wojciech Tomkiewicz oraz prezes RBDiM Andrzej Zygar podpisali umowę na realizację inwestycji, dzięki której rozpoczną się prace na drogach gminnych i drogach wewnętrznych. Prace realizowane będą etapami, a łączna długość modernizowanych odcinków wyniesie ponad 6,5 km.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, do którego stanęły trzy firmy, wybrana została najkorzystniejsza oferta złożona przez Rejon Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Krośnie.

Zmodernizowane zostaną drogi wewnętrzne zlokalizowane na działkach w miejscowościach: Długie, Dobieszyn, Jaszczew, Moderówka, Piotrówka, Potok, Żarnowiec oraz drogi gminne w miejscowościach: Dobieszyn, Jedlicze, Poręby i Podniebyle, Potok.

Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia objęto prace rozbiórkowe, wzmocnienie podbudowy, ułożenie krawężników, ułożenie nowych warstw podbudowy, ułożenie nawierzchni mineralno-bitumicznych, poprawę odwodnienia.

Na realizację inwestycji Gmina Jedlicze pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Edycja 8 w kwocie 6 226 389,00 zł, co stanowi 86,92% wartości inwestycji. Łączna wartość robót opiewa na kwotę 7 163 397,00 zł.
Termin zakończenia wszystkich prac planowany jest na wrzesień 2025 roku.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.