Rymanów-Zdrój, Przymiarki i Rudawka Rymanowska to miejsca, gdzie odbywa się tegoroczna edycja imprezy "Beskid Niski. Zaginiony Świat". Zobacz, co się działo w sobotę w Rymanowie-Zdroju.
Nocny rajd na Przymiarki, festiwal piosenki turystycznej, beskidzkie smaki, Sobótki w Beskidzie Niskim, plecenie wianków oraz wiele innych atrakcji czekało i czeka jeszcze na uczestników weekendowej (21-23 czerwca) imprezy "Beskid Niski. Zaginiony Świat". Została ona zorganizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną "Beskid Niski" przy współpracy blisko dwudziestu partnerów.

piknik w Rymanowie-Zdroju

Cykl imprez promujący ten piękny i niejednokrotnie tajemniczy zakątek naszego regionu rozpoczął się w piątek (21 czerwca) rajdem rowerowym "Szlakiem Łemkowskich Dzwonków", grą terenową "Idziemy po zioła", nocnym rajdem pieszym Szlakiem Łemkowskich Dzwonków z Rymanowa-Zdroju na Przymiarki. Na Przymiarkach odbył się również festiwal "Z piosenką przez Beskid Niski" z udziałem artystów z różnych stron Polski.

Niezwykle bogata w różne wydarzenia była sobota (22 czerwca) w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju. Rozpoczął ją rodzinny rajd rowerowy Szlakiem Łemkowskich Dzwonków wokół Velo Sieniawa. Jako że impreza odbywała się w sobotę, nie mogło zabraknąć warsztatów wyplatania wianków oraz wieczoru sobótkowego, w trakcie którego widowisko obrzędowe zaprezentowała grupa z Zarszyna. Koncertowała także kapela ludowa "Rymanowianie", działająca przy GOK Rymanów.

piknik w Rymanowie-Zdroju

Wcześniej w festiwalu "Z piosenką przez Beskid Niski" zaprezentowały się zespoły: "Na Piątym Progu", "Mała Caryna", "Seta" oraz "Lubelska Federacja Bardów".
Nie zabrakło również tradycyjnych, regionalnych potraw, atrakcji dla dzieci oraz stoisk partnerów wydarzenia. Można była także obejrzeć wystawę fotograficzną "Beskid Niski. Nasz Świat".

festiwal piosenki turystyczne w Rymanowie-Zdroju

Dzisiaj (23 czerwca) impreza przenosi się do Ośrodka Wczasów Zdrowotnych "Rudawka" w Rudawce Rymanowskiej. Tam o godz. 14.30 zaplanowano warsztaty zielarskie, godzinę później festiwal "Z piosenką przez Beskid Niski". Przygotowano również między innymi strefę zabaw dla dzieci, wystawę "Beskid Niski. Nasz Świat", festiwal Beskidzkie Smaki", kącik przyrodniczy, a także grę wielkoformatową "Odkrywcy Czarnego Złota".
Impreza "Beskid Niski. Zaginiony Świat" została zrealizowana przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.