120 157 osób obsłużyło w czerwcu lotnisko w Jasionce. To drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty miesiąc.
- Pasażerowie w tym sezonie letnim mają do wyboru 29 kierunków, w tym najlepszą ofertę czarterów, które mają prawie 40-procentowy udział w ruchu na naszym lotnisku - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

To właśnie wakacyjne czartery wybrała w czerwcu największa liczba osób. W rankingu przewoźników kolejne miejsca zajmują LOT, Lufthansa i Wizz Air. Jeżeli chodzi o ulubione destynacje, to w czerwcu najchętniej wybierana była Antalia, a następnie Warszawa, Londyn i Monachium, czyli największe huby przesiadkowe dostępne bezpośrednio z Jasionki. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach - Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh.

- Liczby mówią same za siebie i świadczą o tym, że lotnisko umie trafić w potrzeby i oczekiwania pasażerów, zarówno pod kątem zaproponowanych destynacji, jak i standardu obsługi rosnącego ruchu pasażerskiego oraz cargo. Ten wynik jest powodem do zadowolenia, a jednocześnie zobowiązaniem do jeszcze większej aktywności, by nie tylko sprostać oczekiwaniom, ale niezmiennie wychodzić im naprzeciw - przyznaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W historii lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. osób.

- Celem przyspieszenia obsługi pasażerów przy kontroli bezpieczeństwa zamierzamy w najbliższych miesiącach uruchomić procedurę zakupu i wdrożenia innowacyjnych skanerów CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektroniki - dodaje prezes Adam Hamryszczak.

W lipcu szczyt letniego sezonu - w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha, natomiast w połączeniach regularnych: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym (Wizz Air), a od września różowo-fioletowymi Airbusami będzie można polecieć jeszcze do Mediolanu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.