W powstającej w rejonie ulic Staromiejskiej i Lubicz strefie rekreacji i wypoczynku rozpoczął się już montaż urządzeń zabawowych dla dzieci.
Strefa powstaje w sąsiedztwie siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury. Zastąpiła znajdujący się tam przez wiele lat wysłużony plac zabaw. Będzie miała ok. 25 arów powierzchni. Prace rozpoczęły się tegoroczną wiosną. Przygotowywane są już m.in. alejki, urządzony został już ogród deszczowy. Rozpoczął się także montaż urządzeń zabawowych. Niedługo ruszą nasadzenia zieleni.

alejki

Teren będzie podzielony na różne strefy - m.in.: plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu. Plac zabaw powstaje w części centralnej. Będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe i żagle zacieniające. Strefa relaksu będzie w zachodniej części terenu. Na jej wyposażeniu znajdą się m.in. parklety. W jej w sąsiedztwie będzie wysoka zieleń. Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej części, powstaną rabaty, na których będą rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. W sąsiedztwie rabat znajdą się ławki oraz leżaki. Częścią strefy będzie edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

kwiaty

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Arko z Dzikowca. Koszt to ponad 1,6 mln zł. Zadanie jest realizowane z pieniędzy z budżetu państwa. Będzie gotowe latem tego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.