Sześć kół gospodyń wiejskich z powiatu krośnieńskiego wzięło udział w konkursie na najsmaczniejszego pieroga podczas imprezy w Rymanowie-Zdroju. Zobacz, jakie zdobyły największe uznanie komisji konkursowej.
Powiat Krośnieński, Gmina Rymanów i GOK w Rymanowie zaprosili w niedzielne popołudnie (7 lipca) do amfiteatru nad czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju na Festiwal Smaków Regionalnych.

Ideą festiwalu jest zachęcenie do odkrywania na nowo tradycyjnych smaków naszego regionu, prezentacja tradycyjnej kuchni regionalnej. Sześć kół gospodyń wiejskich z powiatu krośnieńskiego przygotowało smakowite potrawy, zapraszając na prawdziwą ucztę dla podniebienia. Panie kusiły regionalnymi potrawami, domowymi wypiekami.

festiwal pierogów w Rymanowie-Zdroju

Kulminacyjnym punktem niedzielnej imprezy w Rymanowie-Zdroju był konkurs na najsmaczniejszego pieroga. Komisja konkursowa, której przewodniczył Mateusz Such, dyrektor Muzeum Historycznego - Pałac w Dukli, przy ocenie brała uwagę między innymi smak, wygląd, oryginalność i pomysłowość. Jurorzy zdecydowali, że tytuł najsmaczniejszego pieroga należy się "pierogom z białej kaszy gryczanej z pieczarkami", które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich "Dolnoposadzanki" z Rymanowa. Drugie miejsce zdobyły pierogi przygotowane przez panie z KGW w Sieniawie, a trzecie przygotowane przez KGW "Króliczanki" z Królika Polskiego. Wyróżnienia otrzymały KGW Bratkówka, KGW Głębokie i KGW Krościenko Wyżne.
Wszystkie koła otrzymały podgrzewacze, upominki i dyplomy ufundowane przez starostę krośnieńskiego, które wręczyli starosta Jan Pelczar i burmistrz gminy Rymanów Grzegorz Wołczański. Wśród gości byli również przewodniczący rady Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz oraz zastępca burmistrza gminy Rymanów Beata Suwała-Szczechowska.

Panie z kół gospodyń wiejskich zaprezentowały nie tylko umiejętności kulinarne, ale także na scenie swoje talenty artystyczne: muzyczno-taneczne.

festiwal pierowgó w Rymanowie-Zdroju

Na scenie zaprezentowała się również kapela "Łęczanie" z Łęk Dukielskich pod kierunkiem Henryka Kyca. Wystąpił także zespół "Kapitał" w składzie: Paweł Gromadzki - gitara rytmiczna, Rafał Mazur - gitara prowadzącą, Tomasz Kustra - perkusja, Kamil Kustroń - gitara basowa.

Gwiazdą wieczoru był ROMPEY - zespół muzyczny powstały w styczniu 2015 roku w Jaśle. Grupę tworzy lider zespołu Marcin Rąpała (Rompey), Przemysław Frąckowiak (DJ Prymek), Łukasz Mrugał (gitara, Lucas M).

Wydarzeniu towarzyszyły stoiska przygotowane przez Nadleśnictwo Rymanów, Komendę Miejską Policji z Krosna, SPPR z Krosna i OSP Rymanów-Zdrój. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.
Festiwal Smaków Regionalnych.prowadziła Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.