
Po nabożeństwie biało-czerwony pochód, wraz z Orkiestrą Dętą, wyruszył w stronę Parku Miejskiego. W marszu, oprócz mieszkańców, udział wzięły poczty sztandarowe, jednostki strzeleckie, harcerze oraz przedstawiciele parlamentu, samorządu, służb mundurowych, organizacji społecznych i placówek kultury i oświaty.
W trakcie przemarszu parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych, złożyli kwiaty pod tablicą przy ul. Kołłątaja, upamiętniającą wymarsz jasielskiego oddziału Związku Strzeleckiego w 1914 r. oraz pod tablicą poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, umieszczoną na ścianie Kościoła św. Stanisława. Następnie, po dotarciu do Parku Miejskiego, złożono wieńce na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Wartę honorową pełnili "Strzelcy" z jednostki strzeleckiej z Trzcinicy oraz harcerze Komendy Hufca ZHP w Jaśle.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i odczytaniu Apelu Pamięci głos zabrał Starosta Adam Pawluś, podkreślając niezłomnego ducha Narodu Polskiego - Mimo ponad stu lat niewoli, krwawo tłumionych powstań, represji oraz rusyfikacji i germanizacji, Polacy ocalili i rozwinęli narodową tożsamość, przekazując ją kolejnym pokoleniom - mówił.
Przypominał również, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją pielęgnować. - Dzisiejsza sytuacja na szczęście nie zmusza nas do chwytania za broń i wyruszania na front. Dziś potrzebujemy mądrych obywateli, którzy swój patriotyzm i oddanie okażą poprzez szacunek dla godła, flagi, ojczystego języka, naszej historii i rzetelną pracę.
Starosta odniósł się także do współczesnych zagrożeń ideologicznych, ale zaznaczył, że istnieje nadzieja na normalność, wskazując na przykład Stanów Zjednoczonych.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczestnicy wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych "To moja wolność", w wykonaniu solistów Jasielskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!