W Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej pożegnał się asp. sztab Witold Kalinka.
20 kwietnia w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej pożegnał się asp. sztab Witold Kalinka - dowódca sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnobrzegu.

W uroczystości uczestniczyli: podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, dyrektor wykonawczy ZOW ZOSP RP w Rzeszowie Edward Szlichta, były komendant miejski PSP w Tarnobrzegu st. bryg. w stanie spoczynku Jan Szewczyk, koleżanki i koledzy z Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu, emeryci PSP oraz bliscy żegnającego się ze służbą.

Asp. sztab. Witold Kalinka swoją pracę zawodową związał ze służbą w Komendzie Rejonowej PSP w Tarnobrzegu w 1994 roku. W następnych latach zdobywał wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w kolejnych etapach szkolenia doskonalącego, rozpoczynając od kursu kwalifikacyjnego szeregowców następnie kursu kształcenia kwalifikacyjnego podoficerów PSP, aż po ukończenie Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie w 2000 roku. Od początku służby wykazywał się dużym zaangażowaniem i poświęceniem w realizacji zawodowych zadań. Kolejne szczeble kariery zawodowej, począwszy od stanowisk ratowniczych, aż po stanowiska dowódcze osiągał wraz z nabywaną wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Przejście na emeryturę aspiranta sztabowego z Tarnobrzega

W całym okresie służby uczestniczył w wielu działaniach ratowniczo-gaśniczych, w czasie których wykazywał się odwagą, doświadczeniem i wielkim zaangażowaniem w ratowaniu życia, zdrowia i mienia, za co wielokrotnie został odznaczony, m.in.:

Brązowym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Zasługi za Dzielność,
Medalem za Ofiarność i Odwagę,
Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
Złotym Medalem za Długoletnią Służbę,
Złotym Znakiem Związku OSP RP,
Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,
Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Przejście na emeryturę aspiranta sztabowego z Tarnobrzega

Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, przekazując pamiątkową figurkę Św. Floriana w wielu ciepłych słowach podziękował emerytowi za całokształt służby. Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg przedstawiając bogatą w doświadczenia i wielkie zaangażowanie służbę w imieniu własnym oraz wszystkich współpracowników podziękował za pracę w strażackich szeregach, za życzliwość i koleżeńską postawę, życząc jednocześnie emerytowi zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji nowych planów życiowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości złożyli Witkowi serdeczne życzenia oraz obdarowali go pamiątkowymi prezentami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.