Mieszkanka Mielca, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, jechała przez ulice Biernackiego w Mielcu mercedesem i doprowadziła do uszkodzenia dwóch zaparkowanych samochodów. Jej styl i technika jazdy od razu wzbudziły podejrzenie świadków, którzy niezwłocznie powiadomili Policję. 46-latka była kompletnie pijana. Miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj po godz. 16, funkcjonariusze mieleckiej drogówki zostali skierowani na ul. Biernackiego w Mielcu, gdzie kierująca osobowym mercedesem uszkodziła na parkingu dwa zaparkowane samochody, a jej styl i technika jazdy wskazywały, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeczucie nie myliło świadków.
Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kobiety okazało się, że mieszkanka Mielca miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 46-latka została zatrzymana w policyjnej izbie zatrzymań.
Wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat więzienia, a sąd może orzec m.in. zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Dodatkowo grozi jej wysoka grzywna i będzie odpowiadał za wykroczenie drogowe.
Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu czy na motocykl i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Pamiętaj, że pasażer, który nie powstrzymuje nietrzeźwego przed prowadzeniem pojazdu, nie tylko ryzykuje utratą życia i zdrowia, ale w pewnym stopniu jest współodpowiedzialny za wypadek.
Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli zauważysz nietypowe zachowanie kierującego na drodze (np. jedzie tzw. wężykiem, zajeżdża innym drogę, "ścina" zakręty itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Nieważne czy jest to kierowca samochodu, motocykla czy roweru, apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.
Źródło: KPP Mielec
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!