23- letni sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, i czynnej napaści na funkcjonariusza
Do zdarzenia doszło w niedzielę (22.09), po godz 18:00, w miejscowości Nawsie ( gmina Wielopole Skrzyńskie).

W niedzielę po godz. 18, w związku z samowolnym oddaleniem się mężczyzny z placówki medycznej w powiecie dębickim, funkcjonariusze udali się na posesję w miejscowości Nawsie, gdzie ten mężczyzna mógł przebywać. Gdy weszli do jednego z pomieszczeń piwnicznych, poszukiwany mężczyzna z bliskiej odległości, siekierą uderzył w głowę jednego z funkcjonariuszy. Dzięki refleksowi policjanta uderzenie zostało częściowo zablokowanie. Policjant został jednak uderzony ostrzem, doznając poważnych obrażeń głowy.

Sprawca napaści został natychmiast obezwładniony przez interweniujących policjantów. Agresywny 23-latek został zatrzymany. 26-letni funkcjonariusz został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, a maksymalny wymiar kary to 25 lat więzienia. W szczególnych wypadkach skazany może usłyszeć wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.