W wyniku tragicznego wypadku w Dąbrówce zginął kierujący renault, a pasażerka trafiła do szpitala
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w środę (06.11) o godz. 4 rano, pomiędzy miejscowościami Wólka Tanewska a Dąbrówka (w powiecie niżańskim)

Tragiczny wypadek drogowy w Dąbrówce


Pojazdem podróżowały dwie osoby. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. Kierujący renault stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie następnie samochód przewrócił się na dach i uderzył w drzewo. 40-latek kierujący samochodem, zginął na miejscu, 37- letnia pasażerka została przewieziona do szpitala. Niewykluczone, że mężczyzna pił wcześniej alkohol.

Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku.

Nadejście jesiennej aury sprawiło, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. Częste opady deszczu, ale też spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Dodatkowym utrudnieniem są poranne mgły. Ograniczają one nie tylko widoczność, nawet do kilkunastu metrów, ale również, osadzając się na jezdni, sprawią, że nawierzchnia staje się śliska. Pamiętajmy, że leżące na drogach liście w połączeniu z padającym deszczem są tak samo niebezpieczne jak śnieg i lód. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w połączeniu ze śliską nawierzchnią powoduje, że znacznie wydłuża się droga hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.