OSZUSTWA NA WNUSIA
W okresie przedświątecznym nasilają się próby oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Tylko wczoraj na policję na Podkarpaciu zgłoszono ponad 20 takich przypadków. Większość osób, które odebrały telefony od oszustów, nie dało się oszukać. Niestety trzy osoby padły ich ofiarą. 87-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, która uległa perswazji oszusta, straciła ponad 40 tys. złotych.

Oszuści, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, wykorzystują ufność oraz dobre serce szczególnie seniorów, którzy nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Niespodziewane telefony osób podających się za dawno niewidzianych wnuków, siostrzeniców czy kuzynów, nie muszą zakończyć się finansową stratą. Dzisiaj dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał kilka telefonicznych zgłoszeń o próbach oszustw popularną metoda "na wnuczka".

Wczoraj, lubaczowscy policjanci otrzymali kilkanaście zgłoszeń o próbach oszustwa. Oszuści dzwonili do ludzi starszych na numery stacjonarne, podając się za policjanta lub krewnych, którzy potrzebują znacznej kwoty pieniędzy. Niestety dwie osoby dały się oszukać i straciły oszczędności swojego życia.

Oszczędności życia straciła 87-letniej mieszkanki powiatu jarosławskiego, która odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta z Komedy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Poprosił on o współpracę i pomoc w rozpracowaniu grupy oszustów, okradających starsze osoby z oszczędności. Instruowana przez oszusta kobieta wybrała ze swojego konta ponad 40 tys. zł i przesłała te środki pieniężne na podany przez oszusta rachunek bankowy.

Nie dajmy się oszukać! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.