POLICJANCI Z GRUPY SPEED W AKCJI
Funkcjonariusze krośnieńskiej grupy SPEED zatrzymali 23-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Wstępne badanie wykazało, że kierujący znajdował się pod wpływem zakazanych substancji. Oprócz tego mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego przyszłości zadecyduje teraz sąd.

We wtorek ok. godz. 21 w Cergowej, funkcjonariusze krośnieńskiej grupy SPEED, zwrócili uwagę na jadące z nadmierną prędkością audi. Wideorejestrator policyjnego bmw zarejestrował, że samochód poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 76 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli.

Audi pełne narkotyków
Zachowanie siedzącego za kierownicą 23-latka wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze postanowili przebadać mężczyznę najpierw na zawartość alkoholu, był trzeźwy, a następnie na zawartość środków odurzających. Urządzenie "AquilaScan" wskazało obecność substancji psychoaktywnych w organizmie kierującego. W trakcie dalszej kontroli mundurowi ujawnili we wnętrzu samochodu szklany słoik z zawartością suszu roślinnego, nasiona oraz młynek do rozdrabiania suszu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana, o łącznej wadze ok. 1,5 grama.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, 23-latkowi zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.