Nielegalnie przez granicę
Patrol Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymał obywatela Turcji, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy. Mundurowi zatrzymali również Szweda oraz Ukraińca, którzy zamierzali odebrać imigranta i przewieść dalej do Niemiec.

27-letniego obywatela Turcji zatrzymano w sobotę (15 lutego) w okolicach Werchraty na Podkarpaciu. Pieszo, w środku nocy nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. Nie był świadomy, że strażnicy graniczni z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do obserwacji w nocy cały czas monitorują jego ruchy przy granicy.

Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie dokumentów. Przyznał, że po polskiej stronie granicy miał na niego czekać samochód wraz z kierowcą. W ten sposób chciał dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Szybko podjęte działania z udziałem funkcjonariuszy z sąsiedniego, Nadbużańskiego Oddziału SG doprowadziły do zatrzymania podejrzanego opla w którym podróżowało dwóch mężczyzn, 47-letni obywatel Szwecji oraz 38-letni Ukrainiec. W trakcie kontroli, w bagażniku auta ujawniono paszport należący do zatrzymanego Turka.

Turecki imigrant przyznał, że na Ukrainę dostał się drogą lotniczą. Tam mieszkał u rodziny zatrzymanego Szweda, który wspólnie z obywatelem Ukrainy pomógł w zorganizowaniu nielegalnej wyprawy na zachód Europy.

Obywatel Turcji został ukarany mandatem karnym, a następnie przekazany z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Z kolei Ukraińcowi wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności oraz 3-letni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen. Obywatel Szwecji został pouczany za popełnione wykroczenie i po wykonaniu czynności służbowych zwolniony.

Od początku 2020 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali 11 cudzoziemców (obywateli Turcji oraz Syrii), którzy w celach migracyjnych nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.