Dębiccy policjanci wydziału prewencji interweniowali wobec pijanego kierowcy. Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas interwencji okazało się, że 28-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego przyszłości zadecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 23, na obrzeżach miejscowości Gumniska. Z informacji przekazanych oficerowi dyżurnemu dębickiej jednostki wynikało, że kierowca opla corsy wjechał do przydrożnego rowu. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Na miejscu pasażera siedział pijany mężczyzna, który nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Ropczyc. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Alkomat wskazał ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Ropczyc ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został opatrzony medycznie przez załogę karetki pogotowia, przeprowadzono także wywiad epidemiologiczny. Po zakończeniu interwencji, mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. O przyszłości 28-latka zadecyduje teraz sąd.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzeźnicy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.