Funkcjonariusze prowadzą na terenie całego powiatu jarosławskiego działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjanci oprócz tego, że sprawdzają czy przestrzegane są zasady i warunki kwarantanny, weryfikują również, jak mieszkańcy wywiązują się z zakazów przemieszczania się i gromadzenia. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów, gdyż sytuacja związana z epidemią wymaga od nas odpowiedzialności.
Czas epidemii to wzmożone działania policjantów i innych służb w trosce o zdrowie i życie. Niestety na terenie powiatu jarosławskiego policjanci wciąż podejmują interwencje wobec osób, które lekceważą przepisy, a tym samym narażają bezpieczeństwo swoje i innych ludzi. Osoby łamiące te zakazy muszą liczyć się z konsekwencjami.

Od początku obowiązywania przepisów policjanci z naszego powiatu ujawnili 54 miejsca gromadzenia się osób i 64 przypadki pomieszczania się osób niezgodnie z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu. W 31 przypadkach interwencje zakończyły się pouczeniami, kolejne 52 osoby ukarano mandatami, a w 35 przypadkach policjanci skierują wnioski do sądu.

Przypominamy, że kara która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń w miejscu publicznym, może wynosić nawet do 30 tys. zł. Osobom, które mając świadomość zakażenia koronawirusem narażają na to zakażenie innych grozi do 5 lat więzienia, a w przypadku narażenia wielu osób do 10 lat.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymaga od każdego z nas odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących ograniczeń. To bardzo ważne zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznym, świątecznym aby choroba nie rozprzestrzeniała się i abyśmy mogli wszyscy wrócić jak najszybciej do naszych codziennych zajęć i dotychczasowego trybu życia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.