Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący peugeotem, który najechał na tył osobowego mercedesa. 49-latek został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. O jego przyszłości zadecyduje sąd.
W czwartek około godz. 11, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Wstępnie ustalono, że kierujący peugeotem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył osobowego mercedesa, którego kierowca zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym. Mężczyzna przed przybyciem służb oddalił się z miejsca zdarzenia.

Po chwili w rejonie osiedla Polanka policjanci zauważyli mężczyznę, który rysopisem przypomina sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 49-letni krośnianin. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie czynności okazało się, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawca kolizji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, a jeżeli jesteśmy świadkami takiego zachowania, reagujmy. Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter