Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem passatem. 22-latek w Kraczkowej pędził z prędkością 155 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy i objęty był zakazem prowadzenia pojazdów.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20, w Kraczkowej. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego volkswagenem passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. W miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 155 km/h.

Podczas badania trzeźwości okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego pił wcześniej alkohol i wsiadł za kierownicę. Badanie wykazało u niego około 0,4 promila alkoholu organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy w związku z kolizją spowodowaną pod wpływem alkoholu. Objęty był również zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy w Łańcucie.

Teraz grozi mu odpowiedzialność karna za niestosowanie się do zakazu sadowego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Jednocześnie w związku z naruszeniem ograniczeń wprowadzonych w związku z panującą epidemią policjanci poinformują o zdarzeniu sanepid.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.