Strzyżowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca naszego powiatu, który włamał się do sklepu w Grodzisku. Po zabezpieczeniu śladów i zebraniu dowodów okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze włamania do sklepów w Strzyżowie, Tropiu i Tułkowicach.
Policjanci od kilku miesięcy pracowali nad wykryciem sprawców włamań do małych sklepów spożywczych. Pomimo utrudnień związanych z epidemią koronawirusa, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się, które zostały ostatnio złagodzone, przestępcy nie próżnowali. Od grudnia 2019 roku w Strzyżowie i okolicy dochodziło do włamań do małych placówek handlowych. W marcu i kwietniu br. zostały okradzione sklepy w Grodzisku i Tułkowicach. Łupem włamywacza padły artykuły spożywcze, alkohol i papierosy.

Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego, który miał związek z tymi włamaniami. Jak się okazało, w sumie dopuścił się czterech włamań do sklepów w Strzyżowie, Grodzisku, Tropiu i Tułkowicach. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Za kradzieże z włamaniem grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter