41-latek ugodził nożem 34-letniego znajomego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, grozi mu dożywocie.
W piątek (07.08) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Rybotycze (powiat przemyski, gmina Fredropol) przed jednym z budynków, doszło do awantury między dwoma mężczyznami, w trakcie której jeden z nich został poważnie ranny. Poszkodowany został przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policjanci na miejscu ustalili, w trakcie zakrapianego alkoholem spotkania doszło do sprzeczki, podczas której 41-latek ugodził nożem 34-letniego znajomego. Śledczy przesłuchiwali świadków, a także, pod nadzorem prokuratora, prowadzili oględziny miejsca, zabezpieczając ślady niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia. Na szczęście okazało się, że życiu rannego 34-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.

41-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. W niedzielę sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter