Uczniowie szkoły w Nisku spotkali się online z policjantką niżańskiej komendy.
Uczniowie szkoły nr 1 w Nisku uczestniczyli w spotkaniu online z policjantką z niżańskiej komendy, gdzie głównym tematem były zagrożenia jakie czyhają na młodzież w sieci.

Zajęcia on-line z uczniami klasy VII miały za zadanie przybliżenie zagrożeń, pojawiających się w intrenecie. Sierżant Katarzyna Pracało przedstawiła uczniom zjawisko cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasad zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z sieci internetowej. Funkcjonariuszka poruszyła, również kwestię odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci.

Policjantka przypominała uczniom o konsekwencjach zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Przestrzegała przed wpływem dopalaczy na organizm w związku z składem zawierającym substancje nieznanego pochodzenia, co w przypadku zatrucia utrudnia lekarzom diagnozę i leczenie.

Pogadanka miała charakter prewencyjny i z pewnością przyczyni się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.