Dwaj mężczyźni, mieszkańcy województw podkarpackiego i śląskiego, zostali zatrzymani za sprzedaż nielegalnych papierosów.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie prowadzili nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu śledztwo dotyczące działalności przestępczej osób zajmujących się skupowaniem, przechowywaniem oraz dalszą dystrybucją papierosów produkowanych za granicą i nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy oraz papierosów pochodzących z nielegalnie działającej fabryki.

Prowadzone postępowanie pozwoliło ustalić tożsamość dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalną sprzedażą papierosów.

Mężczyźni skupowali, magazynowali, a następnie wprowadzali do obrotu na terenie kraju papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, co spowodowało uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu akcyzy na kwotę 1012 tys. zł.

41-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego oraz 52-latek ze Śląska usłyszeli już zarzuty i dobrowolnie poddali się karze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.