Rodzić udostępnił 16-latkowi motorower. Pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych.
Wczoraj (23.03) po godz. 20, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego, na ulicy Krakowskiej w Kolbuszowej, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Po wylegitymowaniu okazało się, że jednośladem kierował 16-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny motoroweru. Na miejsce kontroli przyjechał rodzic, którego poinformowali o odpowiedzialności prawnej wynikającej z dopuszczenia do kierowania pojazdem osobę, nieposiadającą do tego uprawnień.

Policjanci przypominają, że zgodnie z treścią art. 96 § 1 Kodeksu wykroczeń: "Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu m.in. osobę niemającą wymaganych uprawnień, jak również pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu - podlega karze grzywny."

Odpowiedzialności nie uniknie również małoletni, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.