Funkcjonariusze KAS i policji znaleźli m.in. kilkanaście woreczków foliowych wypełnionych marihuaną i mefedronem. W ich wykryciu pomogła labradorka Rubi.
Z ustaleń niżańskich policjantów wynikało, że młody mieszkaniec Stalowej Woli, może mieć przy sobie środki odurzające. Wspólnie z funkcjonariuszem podkarpackiej KAS i psem do wykrywania narkotyków - Rubi, znaleźli znaczne ilości narkotyków.

Podczas kontroli pojazdu 21-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli w drzwiach auta, trzy foliowe woreczki, w dwóch z nich był susz roślinny, kolejny był wypełniony białym proszkiem.

Policjant zabezpiecza narkotyki

Podejrzewając, że mężczyzna może posiadać więcej zabronionych substancji, funkcjonariusze wraz z Rubi przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania zabezpieczono susz roślinny, biały proszek, wagę elektroniczną, młynek do rozdrabniania suszu i ponad 2 tysiące złotych. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i mefedron, o łącznej wadze 107 gramów.

Pies Rubi

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Nisku.

Wykrycie narkotyków to kolejny sukces niespełna rocznej Rubi na służbie. Labradorka, wyszkolona w wyszukiwaniu narkotyków, od niedawna wspiera w działaniach funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.