Poczta Polska wspiera dystrybucję bezpłatnych starterów przeznaczonych dla obywateli ukraińskich. Karty SIM Orange, wraz z aktywowanym pakietem minut i Internetu, można odebrać w urzędach pocztowych i filiach.
Rośnie liczba obywateli Ukrainy w Polsce. Wielu z nich trafiło do naszego kraju, uciekając przed wojną. W zaatakowanej przez Rosjan ojczyźnie zostały niejednokrotnie ich rodziny i bliscy. Celem nowej inicjatywy sieci Orange Polska i Poczty Polskiej jest zapewnienie Ukraińcom możliwości kontaktu z krewnymi i przyjaciółmi. Operator komórkowy i pocztowy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w tak trudnych chwilach jest podtrzymywanie więzi i relacji z najbliższymi.

Dla obywateli Ukrainy Orange przygotował 110 tysięcy darmowych starterów z kartami SIM, które można już odebrać w urzędach i filiach Poczty Polskiej. Każdy pakiet zawiera 100 darmowych minut do Ukrainy, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich w Polsce i bezpłatnych 30 GB Internetu.

- Poczta Polska wprowadziła startery do darmowej dystrybucji w swoich placówkach, aby zapewnić obywatelom Ukrainy możliwość utrzymywania więzi z najbliższymi. Wiemy, jak ciężki jest to czas dla naszych sąsiadów i jak ważny jest kontakt z tymi, którzy pozostali w owładniętej wojną ojczyźnie. Karty SIM wydajemy i rejestrujemy obywatelom Ukrainy bezpłatnie. Rejestracja karty jest możliwa na podstawie paszportów lub kart pobytu - mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. - Dodatkowo w naszych placówkach pocztowych wiszą plakaty informujące o akcji w językach polskim i ukraińskim - dodaje.

Darmowe startery na kartę zostały skonfigurowane tak, aby móc od razu po zarejestrowaniu korzystać z pakietu. Na podstawie jednego dokumentu można pozyskać maksymalnie trzy startery. W placówkach Poczty Polskiej dostępne będą również ulotki informacyjne w języku ukraińskim.

Poczta Polska zaangażowała się w szereg działań pomocy Ukrainie, także na rzecz ofiar wojny w Ukrainie i uchodźców. Polski operator wspiera Pocztę Ukrainy, np. nie pobiera opłaty za realizacje przekazu pieniężnego do Ukrainy, realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy, zaoferował transport osób, logistykę towarów, ponad 200 miejsc noclegowych oraz możliwość zatrudnienia osób uciekających.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.