W niecodziennych okolicznościach policjanci zabezpieczyli, u mieszkańca powiatu rzeszowskiego, broń i amunicję. W domu mężczyzny doszło do pożaru, a po zakończeniu akcji gaśniczej, w stropie budynku, znaleziono 5 jednostek broni i amunicję.
W sobotę około godz. 14 policjanci interweniowali w jednej z podrzeszowskich miejscowości, gdzie doszło do pożaru domu. Po jego ugaszeniu, w drewnianym stropie, strażacy ujawnili broń i amunicję. Poinformowani o tym policjanci zabezpieczyli dwie jednostki broni długiej, pistolet, dwa rewolwery i 22 sztuki amunicji. Okazało się, że właściciel domu nie ma pozwolenia na posiadanie broni. W związku z tym policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 58-letniego mężczyznę.

Powołany w sprawie biegły potwierdził, że 4 zabezpieczone jednostki i amunicja, to broń w rozumieniu ustawy i na jej posiadanie wymagane jest pozwolenie. W przypadku jednego z rewolwerów konieczne są szczegółowe badania. 58-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał, że broń należała do niego. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie celem wszczęcia śledztwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.