Kierujący volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Ponadto 23-latek kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień.
W środę (6 kwietnia) przed godz. 17, w miejscowości Besko, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h i wyprzedzał na skrzyżowaniu. 23-letni mieszkaniec województwa małopolskiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i otrzymał 15 punków karnych.

Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 23-latek został poinformowany, że za to wykroczenie zgodnie z obowiązującymi przepisami zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 1 500 złotych. Należy się liczyć także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, który w przypadku tego wykroczenia został wprowadzony obligatoryjnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.