Podkarpaccy policjanci prowadzili w piątek działania pod nazwą "Trzeźwe popołudnie".
Podkarpaccy policjanci prowadzili w piątek (8 kwietnia) działania pod nazwą "Trzeźwe popołudnie". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali ponad 10 tys. kierowców.

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w piątek na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą "Trzeźwe popołudnie".

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Akcja "trzeźwe popołudnie" została przeprowadzona w godzinach od 14 do 22.

W tym czasie policjanci skontrolowali 10 058 kierowców. Ujawnili 18 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 12 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 6 odpowie za wykroczenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.