Gosia pochodzi spod Tarnobrzega. Ma 25 lat i choruje na endometrioze. Choroba utrudnia życie, sprawia dużo bólu a nieleczona może powodować bezpłodność.
Szansą na zdrowie i macierzyństwo jest skomplikowana operacja w prywatnej klinice. Jej koszt to ok. 65 tysięcy i przekracza możliwości młodej kobiety. Dlatego Gosia postanowiła zbierać środki na leczenie na Pomagam.pl: https://pomagam.pl/malgorzatastepien

- Bardzo ciężko jest mi przyznać się do choroby publicznie, ale pilnie potrzebuję pomocy. Na trafną diagnozę czekałam wiele lat. To był bardzo trudny i przepełniony bólem czas - mówi Gosia. - Proszę o pomoc wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć mnie w walce z tą podstępną i bolesną chorobą. Bardzo chciałabym być zdrowa i mieć chociaż cień szansy, że w przyszłości będę mogła normalnie żyć a być może też zostać mamą - apeluje w opisie zbiórki.

Dwudziestopięciolatka bardzo długo szukała pomocy w zdiagnozowaniu swoich problemów zdrowotnych. W końcu okazało się, że cierpi na głęboko naciekającą endometriozę IV stopnia. Zajęte chorobą ma wiele narządów, m.in. jajniki, jajowody i otrzewną. Jej macica jest przyrośnięta do jelita. Mimo usunięcia zrostów w otrzewnej i torbieli z jajników w 2020 roku, choroba powróciła. Dodatkowo Gosia cierpi na insulinooporność, spondyloartropatię zapalną oraz fibromialgię. Leczy się również na zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie.

Endometrioza jest skutecznie leczona przez wyspecjalizowane ośrodki w Polsce. Jednym z nich jest Medicus Clinic we Wrocławiu. Niestety, ze względu na brak refundacji tego rodzaju leczenia, koszty operacji są bardzo wysokie. Gosia na Pomagam.pl zebrała już 20 tysięcy złotych, ale potrzebuje ponad 3 razy więcej. Operacja kosztuje około 65 tys., a celem zbiorki jest 70 tys.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/malgorzatastepien